Zakłady Azotowe Puławy S.A.

Parę dni temu przy okazji robienia zdjęć do panoramy sferycznej Zakładów Azotowych Puławy S.A. miałem możliwość dostania się na najwyżej położony punk widokowy w okolicy, usytuowany na szczycie wielkiego komina należącego do kombinatu. W wyprawie towarzyszył mi przewodnik i opiekun w osobie pana Marka Sieprawskiego, koordynatora ds. Public Relations Zakładów.

Wysokość ponad 160 m robi wrażenie. Wjazd mikroskopijną windą okupiłem klaustrofobicznym niepokojem,  podobnie pierwszy kontakt z tak rozległą przestrzenią przypłaciłem agorafobicznym lękiem. Na szczęście rutynowe czynności, montaż sprzętu, ocena perspektywy i wybór najlepszego, z punktu widzenia realizacji zadania, miejsca do rozstawienia statywu na tyle zaprzątnęły moją uwagę, że wcześniejsze lęki rozwiały się bezpowrotnie.

Ze szczytu komina roztaczał się piękny widok, a słoneczna pogoda wzmacniając koloryt nieba, wyostrzała jednocześnie barwy instalacji „Azotów”. Rejestracja zdjęć panoramicznych odbyła się bez przeszkód, czego owocem jest gotowa już panorama sferyczna i dodatkowo wiele pojedynczych zdjęć. Panoramę zaprezentuję niebawem, a wybrane parę zdjęć przedstawiam już dziś.

 

Zakłady Azotowe Puławy S.A.

Zakłady Azotowe Puławy S.A.

Zakłady Azotowe Puławy S.A.

Etykiety (tagi) :