Zakłady Azotowe Puławy S.A.

Parę dni temu przy okazji robienia zdjęć do panoramy sferycznej Zakładów Azotowych Puławy S.A. miałem możliwość dostania się na najwyżej położony punk widokowy w okolicy, usytuowany na szczycie wielkiego komina należącego do kombinatu. W wyprawie towarzyszył mi przewodnik i opiekun w osobie pana Marka Sieprawskiego, koordynatora ds. Public Relations Zakładów.

Wysokość ponad 160 m robi wrażenie. Wjazd mikroskopijną windą okupiłem klaustrofobicznym niepokojem,  podobnie pierwszy kontakt z tak rozległą przestrzenią przypłaciłem agorafobicznym lękiem. Na szczęście rutynowe czynności, montaż sprzętu, ocena perspektywy i wybór najlepszego, z punktu widzenia realizacji zadania, miejsca do rozstawienia statywu na tyle zaprzątnęły moją uwagę, że wcześniejsze lęki rozwiały się bezpowrotnie.

Ze szczytu komina roztaczał się piękny widok, a słoneczna pogoda wzmacniając koloryt nieba, wyostrzała jednocześnie barwy instalacji „Azotów”. Rejestracja zdjęć panoramicznych odbyła się bez przeszkód, czego owocem jest gotowa już panorama sferyczna i dodatkowo wiele pojedynczych zdjęć. Panoramę zaprezentuję niebawem, a wybrane parę zdjęć przedstawiam już dziś.

 

Zakłady Azotowe Puławy S.A.

Zakłady Azotowe Puławy S.A.

Zakłady Azotowe Puławy S.A.

Etykiety (tagi) :
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oprócz Nazwy i Adresu E-mail możesz podać jeszcze swoje OpenID,
wtedy Twój komentarz pojawi się tutaj natychmiast po wysłaniu:

OpenID

Jest to otwarty standard uwierzytelniania internetowej tożsamości. Pozwala zweryfikować, że dany adres e-mail bądź adres strony internetowej rzeczywiście należy do osoby, która się nim w danej chwili posługuje. Uwierzytelnienia dokonuje serwer, na którym prowadzone jest konto OpenID użytkownika. Może to być konto w serwisie Google, blog na Bloggerze (Blogspocie) bądź Wordpressie, konto Yahoo, Flickr lub dowolny inny dostawca usługi OpenID.
Komentarz ze zweryfikowanym OpenID pojawi się na blogu natychmiast po wysłaniu. W przeciwnym wypadku może zdarzyć się tak, że trafi do kolejki moderatora oczekując na publikację.

Zamknij