INFORMACJA PRASOWA

Piłkarski Łącznik
23 sierpnia 2012

Andrzej Chomczyk już dawno dał się poznać jako mistrz fotografii sportowej. Na poprzednich wystawach mogliśmy podziwiać sportowców w akcji, ich zmagania w drodze do zwycięstwa. Tym razem autor pokazał drugą stronę sportowego widowiska– emocje publiczności. Świat pasji, uniesień i zaangażowania, pełen symboli i kolorów, twarzy pomalowanych w barwy narodowe reprezentacji zobaczyliśmy na wystawie zatytułowanej: „Strefa Kibica 2012”. Jej otwarcie miało miejsce we wtorek 21 sierpnia, w Galerii Łącznik, mieszczącej się w Urzędzie Dzielnicy Mokotów przy ul. Rakowieckiej 25/27.

W uroczystości udział wzięły władze dzielnicy z burmistrzem Mokotowa Bogdanem Olesińskim na czele oraz radni Dzielnicy Mokotów i zaproszeni goście. Na ekspozycji zostało zaprezentowanych kilkanaście spośród ponad tysiąca zdjęć autora, które powstały w Warszawie podczas piłkarskich mistrzostw Europy– Euro 2012.
[…]

Mamy nadzieję, że tak jak kibice czują się silniejsi zwycięstwem swoich drużyn, tak widzowie tej wystawy będą mogli zasmakować wrażeń, poczuć siłę wspólnoty i radość dzielenia się przeżyciami, stać się jeszcze raz uczestnikami tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia.

Wystawę, przygotowaną przez Służewski Dom Kultury, można oglądać do września w Galerii Łącznik.

Tekst: Wanda Hansen

Całość materiału na stronie Urzędu Dzielnicy Warszawa Mokotów: http://www.mokotow.waw.pl/page/index.php?str=542&id=1485&imgOffset=9

Fotografie – Jacek Dzierżanowski

Fotografia – Piotr Siliniewicz

Etykiety (tagi) :