W ogrodzie zoologicznym można zarówno obcować z dzika przyrodą, obserwować egzotyczne zwierzęta, ptaki i ryby jak i zwyczajnie odpocząć, blisko miasta, a jednak z dala od zgiełku ulic. W Zoo można też poczuć atmosferę fotograficznego safari. Wystarczy jedynie wyposażyć się w odpowiedni sprzęt i pobudzić nieco wyobraźnię.

W ubiegłym tygodniu prowadziłem takie właśnie fotograficzno-zoologiczne warsztaty w warszawskim Zoo. Były to zajęcia indywidualne, którego uczestnikiem był mój syn Marek, a ich celem było doskonalenie jego umiejętności w zakresie wyszukiwania właściwych kadrów, doboru ogniskowej i modelowania obrazu z wykorzystaniem właściwej dla danego kadru głębi ostrości. Kilkugodzinne „safari” minęło nam bardzo szybko i pomimo zmęczenia, głównie z powodu upalnej pogody wracaliśmy do domu zadowoleni ze wzbogacenia naszych portfolio o kolejne ciekawe zdjęcia. Poniżej kilka wybranych kadrów z tej właśnie fotograficznej wyprawy.

Zainteresowanych uczestnictwem w prowadzonych przeze Sztukę Kadru warsztatach, zarówno indywidualnych jak i grupowych proszę o kontakt mailowy na adres: warsztaty@sztukakadru.pl

Etykiety (tagi) :