Do tradycji warszawskiego Biegu Niepodległości należy przejazd trasą wyścigu zabytkowego samochodu z zasiadającym dumnie na tylnej kanapie pojazdu Józefem Piłsudskim. Samochód z Marszałkiem pilotujący czołówkę biegaczy jest niewątpliwą atrakcją dla kibiców, w szczególności tych najmłodszych zgromadzonych wzdłuż trasy biegu. Tym jednak razem, ku zaskoczeniu wielu obserwatorów, Wielki Wódz, osłaniany przez usztywnionego oficera z dyndającą na piersi polową lornetką, zasiadł nie na tylnym, jak to zwykł czynić, siedzeniu, a w fotelu obok kierowcy, co z uwagi na niestosowność tego miejsca, a także z powodu nad wyraz dojrzałego wieku samego Wodza, dało pole do dyskusji w temacie granic kreatywnych poczynań twórców historycznych inscenizacji.

Dodatkowo, dla upamiętnienia listopadowych wydarzeń w okolicę startu, mety i sceny ściągnęły grupki młodzieży inscenizującej żołnierską modę z dawnych lat, czy powabną, można ocenić na podstawie poniższych zdjęć.

Etykiety (tagi) :
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oprócz Nazwy i Adresu E-mail możesz podać jeszcze swoje OpenID,
wtedy Twój komentarz pojawi się tutaj natychmiast po wysłaniu:

OpenID

Jest to otwarty standard uwierzytelniania internetowej tożsamości. Pozwala zweryfikować, że dany adres e-mail bądź adres strony internetowej rzeczywiście należy do osoby, która się nim w danej chwili posługuje. Uwierzytelnienia dokonuje serwer, na którym prowadzone jest konto OpenID użytkownika. Może to być konto w serwisie Google, blog na Bloggerze (Blogspocie) bądź Wordpressie, konto Yahoo, Flickr lub dowolny inny dostawca usługi OpenID.
Komentarz ze zweryfikowanym OpenID pojawi się na blogu natychmiast po wysłaniu. W przeciwnym wypadku może zdarzyć się tak, że trafi do kolejki moderatora oczekując na publikację.

Zamknij