Piknik Rodzinny "Powitanie Lata"

Puszczanie mydlanych baniek jest nie tylko świetną zabawą dla naszych milusińskich. Wydmuchiwanie i obserwacja zwiewnych, mydlanych form może być również atrakcyjnym ćwiczeniem relaksacyjnym i skutecznym, niezależnym od wieku, antidotum na stres.

Puszczanie baniek jest też istotnym elementem terapii i pracy z dziećmi autystycznymi. Przy okazji mojej fotograficzno-webmasterskiej współpracy z Fundacją „Krok Po Kroku” działającej na rzecz dzieci z zaburzeniami rozwoju i ich rodzin miałem okazję obserwować pracę terapeutów wykorzystujących mydlane bańki zarówno podczas terapeutycznych sesji, jak i zabawę podopiecznych Fundacji, rodziców dzieci i terapeutów podczas corocznego Rodzinnego Pikniku organizowanego pod hasłem „Powitanie Lata”.

Jak nie trudno się domyślić, jedną z głównych atrakcji imprezy i to nie tylko dla najmłodszych jej uczestników, było uganianie się za olbrzymimi bańkami puszczanymi przez zamówiony specjalnie na tę okazję zespół profesjonalnych  puszczaczy baniek, a może powinienem powiedzić…. „profesjonalnych bańkarzy”. Bańkarze nie tylko bańki puszczali, ale też dzielili się swoją w tym zakresie niemałą wiedzą. Radości przy tej okazji było wiele, a humoru nie popsuło nawet oberwanie chmury, które akurat nad naszymi głowami miało miejsce.

Chętnych do obejrzenia większej ilości zdjęć odsyłam do Galerii na stronę Fundacji „Krok Po Kroku”

Bańkowa terapia

Piknik Rodzinny "Powitanie Lata"

Piknik Rodzinny "Powitanie Lata"

Piknik Rodzinny "Powitanie Lata"

Etykiety (tagi) :
 

2 Responses to Mydlane bańki

  1. MHP pisze:

    Piękna foto-relacja, widać że uczestnicy zadowoleni! 🙂

  2. Andrzej pisze:

    Tak, piknik obfitował wieloma atrakcjami, dzieci były w pełni szczęścia. Rodzice i opiekunowie też 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oprócz Nazwy i Adresu E-mail możesz podać jeszcze swoje OpenID,
wtedy Twój komentarz pojawi się tutaj natychmiast po wysłaniu:

OpenID

Jest to otwarty standard uwierzytelniania internetowej tożsamości. Pozwala zweryfikować, że dany adres e-mail bądź adres strony internetowej rzeczywiście należy do osoby, która się nim w danej chwili posługuje. Uwierzytelnienia dokonuje serwer, na którym prowadzone jest konto OpenID użytkownika. Może to być konto w serwisie Google, blog na Bloggerze (Blogspocie) bądź Wordpressie, konto Yahoo, Flickr lub dowolny inny dostawca usługi OpenID.
Komentarz ze zweryfikowanym OpenID pojawi się na blogu natychmiast po wysłaniu. W przeciwnym wypadku może zdarzyć się tak, że trafi do kolejki moderatora oczekując na publikację.

Zamknij