Od pewnego czasu współpracuję z grójeckim Stowarzyszenia „Signovum” na zlecenie którego realizuję wybrane projekty wspierające promocję regionu oraz edukację fotograficzną dzieci i młodzieży z grójeckich szkół. Z tej przyczyny w miniony piątek odbyły się w Grójcu warsztaty fotograficzne. Młode adeptki (w warsztatach wzięły udział tyko dziewczęta) sztuki fotograficznej miały okazję poznać podstawowe prawa optyki, praktycznie sprawdzić, jaki wpływ na efekt końcowy zdjęcia mają takie parametry, jak przysłona, czas naświetlania, czułość matrycy i ogniskowa obiektywu. Część zajęć poświęcona została zagadnieniom związanym z tworzeniem panoram sferycznych i wirtualnych wycieczek.

W części warsztatów poświęconej „cyfrowej ciemni” ocenie poddane zostały zdjęcia wykonane podczas pleneru. Wybrane kadry posłużyły nam do zaprezentowania możliwości programów graficznych Adobe, Photoshop i Lightroom. Efekty pracy uczestniczek pleneru prezentuję poniżej.

 

Etykiety (tagi) :
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oprócz Nazwy i Adresu E-mail możesz podać jeszcze swoje OpenID,
wtedy Twój komentarz pojawi się tutaj natychmiast po wysłaniu:

OpenID

Jest to otwarty standard uwierzytelniania internetowej tożsamości. Pozwala zweryfikować, że dany adres e-mail bądź adres strony internetowej rzeczywiście należy do osoby, która się nim w danej chwili posługuje. Uwierzytelnienia dokonuje serwer, na którym prowadzone jest konto OpenID użytkownika. Może to być konto w serwisie Google, blog na Bloggerze (Blogspocie) bądź Wordpressie, konto Yahoo, Flickr lub dowolny inny dostawca usługi OpenID.
Komentarz ze zweryfikowanym OpenID pojawi się na blogu natychmiast po wysłaniu. W przeciwnym wypadku może zdarzyć się tak, że trafi do kolejki moderatora oczekując na publikację.

Zamknij