Przyciągaj klientów dzięki Google Street View

Wzbogać obecność swojej firmy w Google o wysokiej jakości wirtualny spacer stworzony ze zdjęć 360º i wykonany w technologii Street View. To proste, szybkie i niedrogie rozwiązanie.

Poniżej odnajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Gdy potencjalny klient wyszuka w Google nazwę Twojej firmy, zobaczy też zdjęcia bezpośrednio na stronie wyników wyszukiwania. Zdjęcia panoramiczne zostaną też opublikowane na stronach w Google+ Lokalnie, w Mapach Google i innych usługach Google, dzięki czemu klienci będą mogli oglądać wnętrza firmy i jej wystrój. Linki do zdjęć możesz łatwo umieścić w swojej witrynie internetowej, korzystając z gotowych fragmentów kodu HTML lub interfejsów API Map Google. Zachęcisz w ten sposób klientów do odwiedzania Twojej strony internetowej.
Sesja fotograficzna przeważnie trwa około godziny, ale zależy to od wielkości Twojej firmy.
Rekomendowani fotografowie Google i fotografowie z Rekomendowanych agencji fotograficznych robią wysokiej jakości zdjęcia, które są łączone w 360-stopniowe panoramy przy użyciu odpowiedniej technologii. Rekomendowani fotografowie to niezależni kontrahenci przeszkoleni i certyfikowani przez Google w zakresie wykonywania wysokiej jakości zdjęć panoramicznych. Jeśli jesteś właścicielem firmy, możesz też zalogować się w Google+ Lokalnie i przesłać własne zdjęcia. Zdjęcia i 360-stopniowe panoramy będą widoczne bezpośrednio w wynikach wyszukiwania Google i na Twojej stronie w Google+ Lokalnie.
Oczywiście warto zadbać o porządek na czas sesji fotograficznej, ale pamiętaj, że zdjęcia mają pokazywać klientom, czego mogą się spodziewać, gdy odwiedzą Twoją firmę w zwykły dzień.
Rekomendowani fotografowie i fotografowie z Rekomendowanych agencji fotograficznych są przeszkoleni do wykonywania wysokiej jakości zdjęć wnętrz budynków i przygotowani do pracy przy słabym oświetleniu i w niewielkich pomieszczeniach. Fotografowie są również certyfikowani do wykonywania zdjęć za pomocą obiektywów typu rybie oko i aparatów umieszczonych na głowicach z rotatorem (montowanych na statywie). Te zdjęcia po przesłaniu przez fotografów do przetworzenia w Google zostaną przekształcone w 360-stopniowe panoramy i wirtualny spacer po Twojej firmie. Po przesłaniu zdjęć przez fotografów następuje przetworzenie zdjęć przez Google. A tym etapie wykorzystywane są złożone techniki łączenia zdjęć, HDR, dopasowywania zdjęć i inne technologie umożliwiające utworzenie tych wirtualnych spacerów.
Rekomendowani fotografowie ani Rekomendowane agencje fotograficzne nie mogą przesyłać zdjęć budynków związanych z wymiarem sprawiedliwości. Nie zezwalamy również na przesyłanie zdjęć muzeów w ramach programu Zdjęcia firmowe, ponieważ takie fotografie są udostępniane w Google Art Project.
Sesje fotograficzne obejmą główne obszary firmy, z którymi mają kontakt klienci. Wraz z fotografem możesz ustalić obszary firmy, które chcesz pokazać klientom, oraz takie, których nie chcesz fotografować. Przypominamy, że celem zdjęć jest pokazanie klientom, czego mogą się spodziewać, gdy odwiedzą Twoją firmę w zwykły dzień.
Google może używać tych zdjęć w innych usługach i aplikacjach w nowy sposób, dzięki któremu informacje o Twojej firmie będą bardziej przydatne i dostępne dla użytkowników. Na przykład, dzięki dalszej integracji z Mapami Google klienci mogą łatwo znaleźć te zdjęcia w Street View na 360-stopniowych panoramach dróg w pobliżu.
Tak. Będziesz właścicielem zdjęć wykonanych przez Rekomendowanego fotografa lub Rekomendowaną agencję fotograficzną, gdy zapłacisz za tę usługę i sesja zostanie zakończona. Pamiętaj, że podpisując umowę dostarczoną przez Rekomendowanego fotografa lub Rekomendowana agencję fotograficzną, udzielasz licencji na użytkowanie tych zdjęć firmie Google, która je opublikuje.
Tak. Zachęcamy do pokazywania wirtualnej wycieczki po firmie swoim klientom. Aby umieścić 360-stopniowe panoramy w swojej witrynie, znajdź kod HTML dobrego punktu widzenia na zdjęciach panoramicznych w Mapach Google, kliknij przycisk „Link”, kliknij „Dostosuj mapę do wklejenia i wyświetl jej podgląd”, a następnie skopiuj i wklej kod HTML. Jeśli szukasz większych możliwości dostosowania zdjęć, zainteresuj się interfejsem API Map Google.

Więcej odpowiedzi na najczęstsze pytania dostępnych jest tutaj: FAQ

Przykładowe prezentacje 360º zrealizowane przez Sztukę Kadru.

Restauracja Moonsfera

 Wyświetl większą mapę

UNIKODENT – Stomatologia Rodzinna


Wyświetl większą mapę

Showroom firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.


Wyświetl większą mapę

Kościół p.w. św. Marii Magdaleny w Magdalence k/Warszawy

Wyświetl większą mapę

Bar „Chińczyk”

Wyświetl większą mapę

Pure Jatomi Fitness – Sadyba Best Mall


Wyświetl większą mapę

WIRCHOMSKI – Rezydencje

Wyświetl większą mapę

Retrospekcja

Wyświetl większą mapę

Pure Jatomi Fitness – Promenada Warszawa


Wyświetl większą mapę

Grójec – Ratusz


Wyświetl większą mapę

Pure Jatomi Fitness – City Center Poznań


Wyświetl większą mapę

Królikarnia – Kawiarnia i księgarnia „Kij i Marchewka”

Wyświetl większą mapę

Grójec Basen „Wodnik”

Wyświetl większą mapę

Gadka Szmatka

Wyświetl większą mapę

Fundacja „Krok Po Kroku”


Wyświetl większą mapę

 

Rzeczywisty koszt usługi Google Street View uzależniony jest od wielkości lokalu oraz decyzji właściciela co do ilości panoram i zdjęć ważnych miejsc. Wycenę przygotowujemy po obejrzeniu wnętrza obiektu i zapoznaniu się z oczekiwaniami Klienta.

Bezpłatne usługi dodatkowe:

  • Pomoc w założeniu i konfiguracji stron na: Miejsca Google i Google+ lokalnie.
  • Integracja z Google Maps, Google Street View*.
  • Integracja z wyszukiwarką Google.
  • Prezentacja zdjęć i panoram na stronach Google+
  • Możliwość prezentacji Zdjęć Firmowych Google na własnej stronie www (udostępnienie kodu HTML)

*) Podstawowym warunkiem integracji z Google Street View jest obecność zdjęć Street View w pobliżu Twojego lokalu, w odległości nie większej niż 15 metrów. Przed zawarciem umowy zostaniesz poinformowany, czy Twoje Zdjęcia Firmowe będą mogły zostać zintegrowane ze Street View.

Atrakcyjny rabat na hasło: „stokrotka”.
Aby poznać szczegóły zadzwoń: tel.: 501 125 010