8 czerwca 2012r. Centrum Warszawy na kilka godziny przed inauguracją EURO 2012. Dla wyjaśnienia tytułu dzisiejszego wpisu posłużę się zapisem Ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej, która to ustawa stanowi, że barwami RP są kolory biały i czerwony, ułożone w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego. Dlatego też pomalowanie makówki w odwrotnej kolejności barw nie oznacza już wprost, że jest się kibicem naszych Biało-Czerwonych, a raczej sympatykiem piłkarzy Indonezji, Ci jednak, chociażby z uwagi na lokalizację w rodzimym EURO 2012 udziału brać nie mogą, zatem ubarwianie się w ten sposób wydaje się być bezzasadne.

 

Etykiety (tagi) :
 

2 Responses to Czerwono-biali kontra biało-czerwoni

 1. luki pisze:

  Witam, nieśmiało zapytam, kiedy będą zdjęcia z metra….?:)

 2. Admin pisze:

  Witam 🙂
  Zdjęcia będą niebawem. Proszę jeszcze o chwilę cierpliwości, która z pewnością się opłaci 😉

  Niektóre ze zdjęć robionych nie tylko w metrze, ale przy okazji paru innych interesujących wydarzeń tego pamiętnego wieczoru zamieszczę tu na blogu, inne również na moich stronach na FB:

  http://www.facebook.com/sztuka.kadru

  i http://www.facebook.com/sztuka.kadru

  Już teraz serdecznie zapraszam 🙂

  Andrzej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oprócz Nazwy i Adresu E-mail możesz podać jeszcze swoje OpenID,
wtedy Twój komentarz pojawi się tutaj natychmiast po wysłaniu:

OpenID

Jest to otwarty standard uwierzytelniania internetowej tożsamości. Pozwala zweryfikować, że dany adres e-mail bądź adres strony internetowej rzeczywiście należy do osoby, która się nim w danej chwili posługuje. Uwierzytelnienia dokonuje serwer, na którym prowadzone jest konto OpenID użytkownika. Może to być konto w serwisie Google, blog na Bloggerze (Blogspocie) bądź Wordpressie, konto Yahoo, Flickr lub dowolny inny dostawca usługi OpenID.
Komentarz ze zweryfikowanym OpenID pojawi się na blogu natychmiast po wysłaniu. W przeciwnym wypadku może zdarzyć się tak, że trafi do kolejki moderatora oczekując na publikację.

Zamknij