Rower

Rower staje się kolejnym atrybutem współczesnej wielkomiejskiej cywilizacji. To już nie tylko sposób na weekendową rekreację czy też pomysł na komunijny prezent. Jazda rowerem w wielu przypadkach może nam zdecydowanie usprawnić komunikację i obniżyć jej koszty. Przyszłość miejskiego „rowerowania” wydaje się być zatem niezagrożona, nawet w obliczu konfliktów  narastających pomiędzy cyklistami i pozostałymi użytkownikami ulic i chodników. Umacniające się rowerowe lobby wymusza na samorządach budowę kolejnych rowerowych ścieżek lub adaptację na ten cel fragmentów istniejących ulic. Często ujawnia się przy tej okazji urzędnicza nieudolność, niefrasobliwość i brak wyobraźni, jednak trendy są mimo wszystko optymistyczne.

Dwuślad z powodzeniem pełni też inne role, nie tylko komunikacyjne. Coraz częściej staje się nośnikiem reklamy, a także źródłem twórczych inspiracji. Dzięki tym przeobrażeniom przybywa na ulicach barwnych, podszytych artystyczną nutą detali z rowerowym rodowodem. Wilno nie odbiega w tym zakresie od normy, jednak twórcza inwencja i dbałość o nie tylko o swoje pojazdy wydaje się być tutaj dużo bardziej rozwinięta niż w Warszawie. Czyżby powodem była konkurencyjna obecność innych jednośladów, takich jak chociażby hulajnogi z napędem spalinowym czy segway’e?

Rower

Rower

Rower

Hulajnoga

Rower

Segway

Rower

Rowerowa platforma

Etykiety (tagi) :
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oprócz Nazwy i Adresu E-mail możesz podać jeszcze swoje OpenID,
wtedy Twój komentarz pojawi się tutaj natychmiast po wysłaniu:

OpenID

Jest to otwarty standard uwierzytelniania internetowej tożsamości. Pozwala zweryfikować, że dany adres e-mail bądź adres strony internetowej rzeczywiście należy do osoby, która się nim w danej chwili posługuje. Uwierzytelnienia dokonuje serwer, na którym prowadzone jest konto OpenID użytkownika. Może to być konto w serwisie Google, blog na Bloggerze (Blogspocie) bądź Wordpressie, konto Yahoo, Flickr lub dowolny inny dostawca usługi OpenID.
Komentarz ze zweryfikowanym OpenID pojawi się na blogu natychmiast po wysłaniu. W przeciwnym wypadku może zdarzyć się tak, że trafi do kolejki moderatora oczekując na publikację.

Zamknij