W późne niedzielne popołudnie z uzbrojonym w pierścienie pośrednie aparatem myszkowałem w ogrodzie teściów w poszukiwaniu nowych fotograficznych tematów. Pomimo letniej, słonecznej pogody, w gąszczu krzewów i kwiatowych rabat owadów i innych mogących wzbudzić moje zainteresowanie stworzeń było jak na lekarstwo.Samotną, mocno już doświadczoną przez życie ważkę spostrzegłem w chwili, gdy zniechęcony bezowocnymi łowami zamierzałem z powrotem spakować sprzęt do torby.

Ważka usadowiła się na krawędzi wbitego w ziemię palika. Przebierała nóżkami, poprawiała zdezelowane skrzydełka, co jakiś czas podrywała się do lotu, aby jednak po chwili powrócić w to samo miejsce. Wdzięczny i stosunkowo łatwy do fotografowania obiekt. Zrobiłem jej kilkanaście, w większości udanych zdjęć. Ważka odlatywała, wracała zmieniając za każdym razem po wylądowaniu pozycję tak, jakby z rozmysłem starała się przybierać nowe pozy do kolejnych zdjęć. Chwilami miałem nawet wrażenie, że się do mnie uśmiecha. Za którymś jednak razem już nie wróciła. Pozostało po niej kilka zdjęć i skojarzenie z niedawnym plenerem młodej pary. Podczas tej ślubnej sesji też było lądowisko, odloty i przyloty.  Ale o tym niecodziennym plenerze opowiem przy innej okazji.

 

Etykiety (tagi) :
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oprócz Nazwy i Adresu E-mail możesz podać jeszcze swoje OpenID,
wtedy Twój komentarz pojawi się tutaj natychmiast po wysłaniu:

OpenID

Jest to otwarty standard uwierzytelniania internetowej tożsamości. Pozwala zweryfikować, że dany adres e-mail bądź adres strony internetowej rzeczywiście należy do osoby, która się nim w danej chwili posługuje. Uwierzytelnienia dokonuje serwer, na którym prowadzone jest konto OpenID użytkownika. Może to być konto w serwisie Google, blog na Bloggerze (Blogspocie) bądź Wordpressie, konto Yahoo, Flickr lub dowolny inny dostawca usługi OpenID.
Komentarz ze zweryfikowanym OpenID pojawi się na blogu natychmiast po wysłaniu. W przeciwnym wypadku może zdarzyć się tak, że trafi do kolejki moderatora oczekując na publikację.

Zamknij